Op 25 en 26 mei vindt in De Schorre in Boom de 17de editie van Theater aan Twater plaats. Dat is de jongste drie jaar uitgegroeid tot het grootste familiefestival van het land met circus, stunts en straattheater uit de hele wereld. Een ideale weekenduitstap dus voor jong en oud.
Theater aan Twater (TATW) kent zijn oorsprong in 2006. Vier ambtenaren van het gemeentebestuur zagen in de pas heraangelegde Kaai in Boom een mooi decor voor straattheater en aanverwanten. Ze wisten waar ze aan begonnen, maar niet waar ze zouden eindigen. Het festival keerde vervolgens jaar na jaar terug en werd steeds groter en groter. Zodanig zelfs dat er na corona beslist werd dat het internationale spektakelfestival naar De Schorre zou verhuizen. De Schorre staat ook bekend als het domein van Music For Life, Tomorrowland, de Spartacus Run.

Een uitdaging voor formaat voor de organisatie die alleen uit vrijwilligers bestaat. Zij doet ook een eigenaardige belofte aan de intussen 15.000 bezoekers: ‘wij beloven dat je niet alles kan zien.’
Meer dan 50 acts
Met meer dan 50 acts en een hoop kleinere voorstellingen, workshops en activiteiten weet je tijdens Theater aan Twater niet waar eerst kijken. Zelfs wie van podium A naar podium B wandelt, komt onderweg de gekste figuren en wandelende animatie tegen. Hoogtepunten noemen is dan ook mogelijk.

De grotere acts dit jaar zijn de Franse waaghalzen van Le mur de la mort, de Peruaanse wereldrecordhouders Duo Vitalys of de Colombiaanse trapezisten van The Flying Caceres. Op zaterdag komt de slotact van het Nederlandse Close-Act Theatre met Couleur Exceptionnel en zondag is er de wereldpremière van Don Quichotte van het Italiaanse Teatro Dei Venti.

Andere toppers op Theater aan Twater zijn ongetwijfeld de Amerikaan Alakazam, volgens Bruce Springsteen de beste straatartiest ter wereld. Of het Japanse Witty Look en de Tsjechische hilarische langlaufers The Trick Brothers. Twee zones zijn ingedeeld in leeftijdsgroepen met Schorremorrie (4 tot 10 jaar) en Into The Woods (12+) met aangepaste animatie. Nog goed om weten is dat er in spiegeltent Bolero finalisten van meerdere Got Talent-shows optreden. Op Carnivale vindt zelfs een echte circus afterparty plaats. Tot slot is er met Cirq’Ooh, met de steun van de Vlaamse overheid, voor het eerst ook een platform voor hedendaags circus geïnstalleerd waar een curator een zevental voorstellingen programmeert.
Theater aan Twater is uniek
Voorzitter Peter De Ridder en programmator Patrick Poppe: “We zijn echt een uniek festival in België met een eigen DNA. We werden al eens vergeleken met een mini-Tomorrowland voor families, ook omdat we op hetzelfde terrein zitten. Of met het Engelse Camp Bestival. Maar het strafste is eigenlijk dat iedereen denkt dat er achter het festival een eventbureau zit of een grote organisator zoals Studio 100 of Live Nation. Niets is echter minder waar: we doen het met een 80-tal vrijwilligers. Dat maakt ook dat we niet commercieel zijn en zelfs een 2.000-tal bezoekers gratis of 1 euro-tickets kunnen geven. Daarnaast worden elk jaar 5 socio-culturele vzw’s geloot die gratis mogen komen en we hebben in 2023 zo’n 400 vluchtelingen met hun gezinnen uitgenodigd ook. Want Theater aan Twater is een feest-ival en dat betekent feest voor iedereen!”
Info en tickets: www.theateraantwater.be

Articles les plus récents
Camper avec son chien: conseils pour des vacances réussies
Profiter ensemble du grand air, flairer de nouvelles odeurs et s'affaler devant la tente après une balade: camper avec son chien, c'est le bonheur à l'état pur. Avec un peu de préparation, cela devient aussi synonyme de détente. Voici comment partir bien préparé et l'esprit serein.
Voyager en Slovénie: documents et formalités douanières
Comment se rendre en Slovénie? Quels documents devez-vous emporter? Quelles quantités de cigarettes, spiritueux et autres marchandises pouvez-vous ramener?
Changer un pneu crevé en 6 étapes
Un pneu crevé? Si vous n'avez jamais installé une roue de secours, pas de panique. Suivez les explications de notre patrouilleur en vidéo et apprenez à changer un pneu en 6 étapes!
Comment désembuer un pare-brise?
Quelle que soit la saison, la buée sur le pare-brise peut constituer une source de danger lorsque vous prenez le volant. Découvrez comment vous en débarrasser grâce à notre vidéo en 4 étapes et l'aide de notre patrouilleur.
Le Monténégro, un pays aux deux visages
Le Monténégro est l'un des pays des Balkans dont la popularité ne cesse de croître. Nous avons profité d'un long week-end de septembre pour partir à la découverte de ce qui fait l'attrait de ce petit État et lui avons trouvé deux visages totalement différents…
Le Japon, un autre monde à portée de main
Le Japon attise l'imagination et figure pour beaucoup d’entre nous en tête des plus belles destinations. Si c’est le prix qui peut encore retenir les voyageurs, sachez que le cours actuel du yen rend le Japon étonnamment abordable. Lorsqu’on s’y rend pour la première fois, il faut s’attendre à vivre une expérience bien plus enrichissante qu’une simple tournée des grands incontournables. Car le Japon vous réserve un dépaysement total.
Voyager en Europe: documents, formalités douanières et comment s’y rendre
Avez-vous pensé à tous vos documents pour rejoindre votre destination? Quelles marchandises pouvez-vous ramener et en quelle quantité?