Image
Koffer
Rimowa introduceert koffers met een Electronic Tag; je hoeft niet meer aan te schuiven bij de check-in.

Met de nieuwe generatie koffers van Rimowa kun je voortaan zelf je bagage inchecken en via je smartphone je koffers op de voet volgen.

Daartoe ontwikkelde de kofferfabrikant de Electronic Tag, een technologie die bestaat uit een display voorzien van ijzersterk Gorilla Glass en zichtbaar op de zijkant van de koffer. Om deze zogeheten e-tag te gebruiken, moet je een app downloaden en vervolgens maak je via Bluetooth verbinding met een of meerdere (Rimowa) koffers. Anders gezegd: je checkt in met je telefoon – thuis of op hotel – want op de luchthaven hoef je enkel nog je bagage af te leveren aan een aparte balie. Aanschuiven is er dus niet meer bij en bovendien moeten geen papieren labels meer afgedrukt aan aangebracht worden.

De technologie is nog vrij nieuw waardoor er nog maar een paar maatschappijen zijn die het systeem ondersteunen: Lufthansa en Eva Air.

Andere maatschappijen zitten momenteel in een testfase: onder meer United, Condor en Thomas Cook. Rimowa verwacht dat op korte termijn nog meer maatschappijen deze technologie zullen ondersteunen.

De voordelen op een rijtje

  • Geen papieren label meer nodig
  • Thuis of in je hotel inchecken
  • Mogelijkheid om je bagage te ‘volgen’
  • Niet meer aanschuiven aan de check-in
  • Minder stress op de luchthaven
  • Contactgegevens altijd beschikbaar op bagage

De Electronic Tag is beschikbaar op de Rimowa Topas, de Rimowa Topas Stealth, Titanium en de Rimowa Salsa DeLuxe koffers.

Waterpret in de zuidelijke Franse Alpen

Er zijn plekken waar de zomer net iets langer lijkt te duren. En waar het water glinstert onder een stralende zon. Serre-Ponçon en de vallei van de Ubaye in de zuidelijke Franse Alpen zijn van die plekken. Wie snakt naar verkoeling, avontuur of gewoon een dagje aan het water, vindt in de zuidelijke Franse Alpen alles … en meer.

Slow travel in de zuidelijke Franse Alpen

In het zuiden van de Franse Alpen, tussen bergweiden, lariksbossen en ruige toppen, liggen drie parels voor wie verlangt naar rust, natuur en de verkwikkende buitenlucht. Welkom in Serre Chevalier, Montgenèvre en het Pays des Écrins. Ruim 300 dagen zon per jaar en de uitgelezen plek om op adem te komen en te vertragen op het ritme van de bergen.