Van Hool, constructeur van bussen, autocars en industriële voertuigen, introduceert de 100% elektrische Exqui.City. Het voertuig met een lengte van bijna 19 meter is een gelede trambus met een capaciteit van 117 passagiers en een autonomie van 120 km.
Twee Exqui.City’s worden in de loop van deze zomer opgeleverd aan de Verkehrsbetriebe Hamburg Holstein (VHH), de plaatselijke openbare vervoersmaatschappij in het Duitse Hamburg.
Het basisconcept werd reeds in 2011 in Dubai aan het grote publiek voorgesteld en de bestellingen bleven niet uit: er werden intussen 109 exemplaren met een lengte van 18 meter (gelede) tot 24 meter (dubbelgelede) aan acht steden geleverd, waaronder Metz, Parma, Barcelona, Genève, Malmö, Martinique en de stad Luxemburg.
Voor alle duidelijkheid: het gaat in de voornoemde gevallen niet om voertuigen die 100% elektrisch worden aangedreven.
Batterij op het dak
De 100% vol-elektrische trambus die in Hamburg gaat rijden, is voorzien van een lithium-ionaccu die (onzichtbaar) op het dak van het voertuig is geïntegreerd; de batterij kan mits een ‘snellader’ op 10 minuten opgeladen worden.
Buiten de diensturen of ’s nachts in het depot gaat de trambus ‘in de stekker’; de zogeheten ‘nacht-lading’ neemt voor een volledige belading (van 0 tot 100%) zo’n 4 uren in beslag.
In de Van Hool-fabriek in Koningshooikt zijn momenteel vijftig bussen in ontwikkeling voor Linz en Belfast en wordt de laatste hand gelegd aan de twee trambussen voor Hamburg.
Van Hool telt ruim 4.650 medewerkers wereldwijd waarvan het grootste deel is tewerk gesteld in de productievestigingen in Koningshooikt (België) en in Skopje (Macedonië).
Meest recente artikelen
Kamperen met je hond? Zo bereid je je voor
Samen buiten zijn, nieuwe geuren opsnuiven en na een wandeling neerploffen voor de tent: kamperen met je hond is puur geluk. Met een beetje voorbereiding wordt het ook ontspannen. Zo ga je goed voorbereid én zorgeloos op pad.
Op reis naar Slovenië: documenten, reisformules en douaneformaliteiten
Neem de juiste documenten mee aan boord van jouw auto. Hoeveel sigaretten, sterke drank en andere goederen mag je meebrengen uit Slovenië?
Tutorial: lekke band vervangen in 6 stappen
Een lekke band? Zelfs als je nog nooit een reservewiel geplaatst hebt, is er geen reden tot paniek. Volg de uitleg van onze wegenwachter in de video, en leer in zes stappen hoe je een wiel vervangt!
Video: zo ontwasem je een beslagen voorruit
Een beslagen voorruit kan in elk seizoen voor gevaar zorgen als je op het punt staat achter het stuur te kruipen. Maar dankzij onze video in 4 stappen en de hulp van onze wegenwachter ben je in geen tijd van die condens verlost …
Montenegro, land met twee gezichten
Montenegro is een van de Balkanlanden die in sneltempo aan populariteit winnen. Tijdens een lang septemberweekend gingen we op zoek naar de aantrekkingskracht van het kleine staatje en ontdekten daarbij twee totaal verschillende gezichten …
Japan, een andere wereld binnen handbereik
Japan spreekt tot de verbeelding en staat bij veel mensen met stip op één. Maar wat houdt je tegen? De prijs? Dankzij de huidige koers van de yen is reizen door Japan vandaag verrassend haalbaar geworden. Eerste keer Japan? Verwacht dan veel meer dan het afvinken van de klassieke publiekslievelingen. Japan is echt een totaalbeleving.
Op reis in Europa: documenten, reisformules en douaneformaliteiten
Neem de juiste documenten mee aan boord van je auto. Hoe reis je naar je bestemming? Welke hoeveelheden sigaretten, sterke drank en andere luxegoederen mag je meebrengen vanuit jouw vakantiebestemming?