Het boek beschrijft 50 lusvormige routes in de vijf Waalse provincies. Elke route is gedetailleerd in kaart gebracht en voorzien van pictogrammen voor praktische informatie: de lengte van de route, de moeilijkheidsgraad, haalbaarheid voor kinderen, het te overwinnen hoogteverschil en de geschatte duur van de fietstocht.
Het boek is geschreven door twee reisjournalisten, Gunter Hauspie en Ward Van Loock, en ‘parkoersbouwer’ Kristien Hansebout. Hauspie heeft ruim een dozijn reisgidsen over België op zijn naam staan terwijl Van Loock zijn fietstrips met regelmaat van de klok verslaat in diverse tijdschriften en fietsgidsen. Kristien Hansebout is sinds enkele jaren 'parkoersbouwer' en verkent fietstochten in binnen- en buitenland, onder meer in haar 'tweede thuis' Wallonië.
Het boek is onder meer verkrijgbaar via de website van Uitgeverij Lannoo. Het Groot Fietsboek Ardennen is ruim 520 pagina’s dik en kadert in het toeristisch thema dat eerder dit jaar door Waals minister van Toerisme René Collin op gang werd getrapt: “Heerlijk fietsen in Wallonië 2016”.
Meest recente artikelen
Je autobatterij in de winter: zo voorkom je startproblemen
Je draait de sleutel om of drukt op de startknop. In plaats van een aanslaande motor hoor je alleen een aarzelend geluid. Of helemaal niets. De eerste koude ochtend van het jaar is voor heel wat autobatterijen het moment waarop ze door de knieën gaan.
Haute-Savoie: 4 wandelingen met uitzicht
Het Franse departement Haute-Savoie ligt tussen Genève, het Mont Blancmassief en het Meer van Annecy. Het is een heerlijke bestemming voor wandelaars. Afgelopen zomer gingen we op ontdekkingstocht. Dat leverde deze selectie van bijzondere wandelplekken op: Nid d’Aigle, het Cirque du Fer-à-Cheval, Samoëns en het Plateau des Glières.
Zero XE: fun voor stad én onverhard
De Zero XE is een funbike voor de weg en offroad, met een verwisselbare accu en te rijden met een rijbewijs B.
Autostoeltjes en crashtests: wat ouders moeten weten
Vaak wordt gedacht dat goedgekeurde autostoeltjes optimale veiligheid garanderen. Toch hebben recente onafhankelijke crashtests ernstige tekortkomingen aan het licht gebracht bij twee modellen die in Europa worden verkocht.
Win een 3-daags all inclusive-arrangement voor 2 personen bij De Bonte Wever
Neem deel aan onze wedstrijd en win een 3-daags all inclusive-arrangement voor 2 personen bij De Bonte Wever in Assen.
Achter de schermen bij Decathlon: zo worden wandelschoenen getest
Test Honda CB1000F: neo-retro
De Honda CB1000F is een neo retro. Een klassiek ogende motorfiets met moderne technologie en een aantrekkelijke prijs