In de toekomst zal technologie veel vaker kunnen voorkomen dat je met pech aan de kant van de weg staat. Touring werkt hiervoor namelijk al enkele maanden aan een proefproject.

Baanbrekende technologie
Dankzij nieuwe technologieën en de connectiviteit van de nieuwste voertuigen kan men een grote hoeveelheid nuttige gegevens verzamelen. Touring maakt hiervan gebruik en voert op zijn eigen voertuigen een proefproject uit met de hulp van drie andere clubs van de groep ARC Europa: ANWB (Nederland), AA (Verenigd Koninkrijk) en ÖAMTC (Oostenrijk).
Doel is de weg te bereiden en de technologieën te bestuderen die nodig zijn om op defecten te anticiperen (voorspellende analyse), bijstand op afstand te bieden en proactief reparaties uit te voeren. Meer bepaald zal Touring zijn reeds uitgebreide kennis op het gebied van elektrische voertuigen later met dit project nog verder kunnen vergroten.
Voor de technologie van dit proefproject moet geen dongel (On-Board Diagnostics of OBD, een aangesloten kastje) in de voertuigen geïnstalleerd worden. De informatie wordt bij de constructeurs verzameld in samenwerking met een partner.
Touring verzamelt de status van verschillende parameters: aanwijzingen op het instrumentenbord en andere waarschuwingslampjes, DTC’s (Diagnostic Trouble Codes, anomalieën die door het voertuig gedetecteerd worden) of de status van bepaalde onderdelen (zoals de banden of de roetfilter). De test werd door Touring gestart op modellen van Ford, BMW en Mercedes.
Studie in 4 verschillende landen
Kris de Wever, verantwoordelijk voor de studie, legt uit dat momenteel een honderdtal voertuigen in de vier landen bij deze testfase betrokken zijn. Het hoofddoel is na te gaan welke informatie hieruit gehaald kan worden, en de betrouwbaarheid te beoordelen van onze voorspellende algoritmen die door deze informatie gevoed worden .

Op langere termijn wil Touring weten of een dongel onontbeerlijk blijft, dan wel of een nauwe samenwerking met de autofabrikanten zal volstaan. OBD’s zullen in de komende jaren waarschijnlijk hun grenzen bereiken en Touring wil op dit gebied een pionier blijven.
De club wil ten behoeve van de klant ook andere info kunnen verzamelen over het gebruik van zijn voertuig. Want als dit project slaagt, brengt dit voor klanten tal van voordelen met zich mee:
- Proactieve verwerking voor een betere klantervaring. Wat als iemand je zou opbellen om te zeggen dat de accu van je auto defect dreigt te raken en dat Touring klaarstaat om de herstelling proactief uit te voeren?
- Er zouden minder defecten optreden en de daarmee gepaard gaande kosten zouden beperkt blijven.
- Als Touring over meer informatie op afstand beschikt, kan het een interventieteam sturen met een aangepast voertuig.
- Reparaties kunnen vaker ter plaatse uitgevoerd worden, aangezien de diagnose eenvoudiger is voor de wegenwachter.
Het is een boeiend onderwerp, maar privacy is essentieel bij het uitwerken van deze nieuwe diensten. Voor Touring blijft dit ongetwijfeld een prioriteit.
Meest recente artikelen
Je autobatterij in de winter: zo voorkom je startproblemen
Je draait de sleutel om of drukt op de startknop. In plaats van een aanslaande motor hoor je alleen een aarzelend geluid. Of helemaal niets. De eerste koude ochtend van het jaar is voor heel wat autobatterijen het moment waarop ze door de knieën gaan.
Haute-Savoie: 4 wandelingen met uitzicht
Het Franse departement Haute-Savoie ligt tussen Genève, het Mont Blancmassief en het Meer van Annecy. Het is een heerlijke bestemming voor wandelaars. Afgelopen zomer gingen we op ontdekkingstocht. Dat leverde deze selectie van bijzondere wandelplekken op: Nid d’Aigle, het Cirque du Fer-à-Cheval, Samoëns en het Plateau des Glières.
Zero XE: fun voor stad én onverhard
De Zero XE is een funbike voor de weg en offroad, met een verwisselbare accu en te rijden met een rijbewijs B.
Autostoeltjes en crashtests: wat ouders moeten weten
Vaak wordt gedacht dat goedgekeurde autostoeltjes optimale veiligheid garanderen. Toch hebben recente onafhankelijke crashtests ernstige tekortkomingen aan het licht gebracht bij twee modellen die in Europa worden verkocht.
Win een 3-daags all inclusive-arrangement voor 2 personen bij De Bonte Wever
Neem deel aan onze wedstrijd en win een 3-daags all inclusive-arrangement voor 2 personen bij De Bonte Wever in Assen.
Achter de schermen bij Decathlon: zo worden wandelschoenen getest
Test Honda CB1000F: neo-retro
De Honda CB1000F is een neo retro. Een klassiek ogende motorfiets met moderne technologie en een aantrekkelijke prijs